Platform over civiele techniek, ondergrondse infra, energie, bouwmaterieel & bouwmachines
Duinker Infra koopt nieuwe Develon voor groot kabelproject
De Develon DX140W-7 van Duinker Infra is onder andere uitgerust met een Engcon draaikantelstuk en geleverd met een complete bakkenset.

Duinker Infra koopt nieuwe Develon voor groot kabelproject

Duinker Infra heeft een nieuw contract binnengehaald voor een groot kabelproject op Texel en heeft speciaal hiervoor een nieuwe Develon DX140W-7 aangeschaft. Deze veelzijdige 14-tons mobiele graafmachine is perfect uitgerust om de uitdagende klus even nauwkeurig als efficiënt uit te voeren.

Ruben Duinker is een jonge ondernemer, die in maart 2018 voor zichzelf begon. In relatief korte tijd is het bedrijf gegroeid naar vijftien tot twintig medewerkers en een omvangrijke vloot met een achttal graafmachines van 1 tot 14 ton, een compacte wiellader, trekkers met karren, pompen, haspels, etc. Duinker Infra heeft zich toegelegd op de aanleg van kabels en leidingen voor alle in de grond gelegen nutsvoorzieningen (gas, water, elektra). Het werkgebied beperkt zich vooralsnog tot Texel zelf, want volgens Ruben is “hier nog werk genoeg”.

Duinker infra GWW okt 2024 1
De DX140W-7 blinkt uit in krachtige prestaties, uitstekend zicht rondom en fijngevoelige bediening.

Meer allround

Naast twee 10-tonners is de nieuwe Develon de derde mobiele graafmachine bij Duinker en tevens de grootste in het materieelpark. De aanwinst is in oktober door de dealer geleverd met een complete bakkenset, waarmee direct van start is gegaan met graafwerkzaamheden. Deze investering in de DX140W-7 zorgt ervoor dat Duinker Infra klaar is om het kabelproject op Texel met maximale efficiëntie en professionaliteit aan te pakken. “Zo’n grote machine maakt ons meer allround, waardoor we klussen van A tot Z kunnen realiseren.”

Duinker infra GWW okt 2024 15
Door te investeren in een 14-tons mobiele graafmachine kan Duinker Infra het kabelproject met maximale efficiëntie en professionaliteit aanpakken.

De Develon DX140W-7 is voorzien van diverse opties, waaronder automatische centrale vetsmering van Wiejelo, om zo het onderhoud te vergemakkelijken en de inzetbaarheid van de 14-tons graafmachine te verhogen. Verder is de Develon uitgerust met een trekhaak en Engcon draaikantelstuk, waardoor werkzaamheden met meer precisie en flexibiliteit zijn uit te voeren. Extra brede Nokian banden zorgen voor optimale tractie en stabiliteit, zelfs op zachte ondergronden, wat cruciaal is voor de omstandigheden op Texel.

Duinker infra GWW okt 2024 26
Duinker zet de machine in op een grootschalig kabelproject op het eiland Texel, waar over 74 kilometer lengte een nieuw tracé wordt aangelegd.

Knelpunt verhelpen

Liander is samen met aannemers Van Gelder en Duinker Infra gestart met grootschalige werkzaamheden aan het elektriciteitsnet op het Waddeneiland. De netbeheerder wil de knelpunten wegnemen door in Zuid-Eierland een nieuw elektriciteitsstation te bouwen. Vanaf het nu nog enige elektriciteitsstation in Den Burg wordt 136 kilometer aan kabels aangelegd en worden meerdere elektriciteitshuisjes vervangen. Het stroomnet in Oosterend, waar Duinker Infra zelf is gevestigd, wordt verzwaard en zo meer toekomstbestendig gemaakt.

Duinker infra GWW okt 2024 26
Duinker zet de machine in op een grootschalig kabelproject op het eiland Texel, waar over 74 kilometer lengte een nieuw tracé wordt aangelegd.

“De werkzaamheden duren tot in het voorjaar van 2026 en vinden grotendeels plaats in het buitengebied”, verduidelijkt Ruben. “Dit betekent automatisch dat we veel rijplaten moeten leggen en baan maken.” Naast grondwerk neemt Duinker Infra ook veel zandgrondtransport en het inrichten van depots voor zijn rekening. Hiervoor worden tot wel tien eigen machines ingezet, met een hoofdrol voor de nieuwe DX140W. De mobiele graafmachine blinkt uit in krachtige prestaties, uitstekend zicht rondom en fijngevoelige bediening. 

Duinker infra GWW okt 2024 25
Ruben Duinker: “De machine is sterk, stabiel en stil, precies zoals we voor ogen hadden.”

Snel gereageerd

Hoewel de 14-tons Develon nog weinig draaiuren op de teller heeft, is de eerste indruk absoluut positief. Ruben: “De machine is sterk, stabiel en stil, precies zoals we voor ogen hadden. Ik had al wel van Doosan gehoord, maar had er zelf nog geen ervaring mee. Waarom dan toch voor dit merk is gekozen? De Develon-dealer reageerde simpelweg snel op onze uitvraag. Een ander pluspunt was dat er direct een demomachine klaarstond om het project mee op te starten. Ook qua opbouw en nazorg ben ik heel tevreden over de samenwerking.”     

Project in cijfers

  • 136 km middenspanningskabel langs 74 km kabeltracé
  • 10 km laagspanningskabel in Oosterend
  • 3 nieuwe elektriciteitshuisjes in Oosterend
  • 11 elektriciteitshuisjes worden vernieuwd
  • 1 elektriciteitsstation wordt gebouwd Zuid-Eierland

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten